Ukončili jsme plavecký kurz v Kroměříži

10.4.- 26.6.2024 jsme absolvovali s 25ti nejstaršími dětmi plavecký kurz v Kroměříži. Po dobu 10ti lekcí vedli děti zkušení instruktoři, kteří pro ně pravidelně připravovali zajímavou náplň
plavecké výuky. Naše hodiny začínaly vždy otužováním a hrátkami s vodou, kdy se děti za pomoci plastových pohárků ovlažovaly, polévaly, ponořovaly obličej do vody, plácaly rukama a nohama ve vodě, postupně si otužovaly nejprve obličej, pak celé tělo nebo si vzájemně lily vodu na hlavu, při čemž si užily hodně legrace. Po těchto hravých začátcích následovala učební část každé hodiny. Děti se učily skákat z břehu do vody, klouzaly se ze skluzavky přímo do bazénu, splývaly ve vodě s ponořením obličeje s předpažením nebo na zádech, hledaly míčky pod vodou, skákaly z okrajů bazénů do vody, nosily kelímky s vodou na hlavě, zkoušely chůzi ve vodě, proplouvaly plastovými kruhy – pod vodou, sbíraly barevné plastová zvířátka a umísťovaly je na tabuli u bazénu a procvičovaly další jiné dovednosti ve vodě.
K vodním činnostem využívaly v hojném množství pěnové podložky, míčky, lehké plastové puky, konvičky, pohárky aj. Po ukončení každé hodiny plaveckého výcviku nás čekalo sprchování, sušení vlasů, které zvláště u děvčat s dlouhými kadeřemi nebylo lehké a to i přesto, že měly na hlavách plavecké čepice. Za všechny plavecké dovednosti si na závěr kurzu děti vysloužily „Mokré vysvědčení“ a uznání za šikovnost, nebojácnost a snahu. Plavání se všem dětem moc líbilo a je velká škoda, že příští školní rok vzhledem k rekonstrukci části plaveckého bazénu bude probíhat pouze plavecký kurz pro základní školy, které ho mají jako povinnou součást výuky. Takže děti z mateřských škol budou moci plavat až napřesrok.