Besídky k svátku maminek

12. a 13. května 2026 se ve třídě Hvězdiček a Sluníček uskutečnily besídky ke Dni matek. Děti ze třídy Hvězdiček si pro maminky připravily pohádku „O ztracené hvězdičce“. Tato pohádka vznikala postupně společně s dětmi, z jejich nápadů, fantazie a radosti ze společného tvoření. Děti si samy vybraly námět pohádky a postavy nebo zvířátka, která chtěly ztvárnit. Samy rozhodovaly o rolích i o písničkách, které byly součástí vystoupení. Každé z dětí tak do pohádky vtisklo kousek sebe. Nápadité kostýmy i malované dekorace přispěly k tomu, že odezvy z řad rodičovské veřejnosti byly velmi pozitivní. Na závěr vystoupení přednesly děti maminkám společnou básničku a obdarovaly je ručně vyráběným svícnem na čajové svíčky s dekorací a milým přáníčkem.
Ve třídě Sluníček se besídka odvíjela v duchu známého muzikálu Rebelové. Paní učitelky nacvičily s dětmi působivé taneční ztvárnění písní „Pátá“ a „Š, š, š“. Nechyběly ani odpovídající dekorace, jako byly školní hodiny, které ukazovaly, že opravdu odbila pátá a ani rozkvetlý strom jabloně, po které lezl v písničce žák Novák. Potom následovala 2. část programu, ve které se děti – rebelové, změnily na hodné děti z mateřské školy, dokázaly rodičům formou veršů, že ví, jak se mají správně chovat a překvapily maminky krásnými básničkami k jejich svátku. Vše provázela uvolněná, příjemná atmosféra, rodiče se dobře bavili a děti byly moc šikovné. Paní učitelky a paní asistentky napekly rodičům doma na pohoštění nějaké dobroty ke kávě nebo čaji, tak doufáme, že jim chutnalo. I děti ze třídy Sluníček vyrobily maminkám dáreček. Propletené srdíčko červenou vlnou a k tomu hezké přáníčko. Pevně věříme, že jsme společně prožili příjemné odpoledne spolu s našimi šikovnými dětmi, kterým se vystoupení moc povedlo.