Koncem května vyrazila naše mateřská škola na výlet do Olomouce. V dopoledních hodinách jsme měli naplánovanou návštěvu vlastivědného muzea a odpoledne ZOO. Do muzea jsme dorazili s mírným zpožděním. Děti byly rozděleny do dvou skupin, jedna skupina absolvovala edukační program s průvodkyní, který byl zaměřený na ekologii a zvířátka v lese, druhá skupina si prohlížela jiné expozice v muzeu. Obě skupiny se potom vyměnily. Po malém občerstvení jsme potom vyrazili zpět k autobusu, kde nastaly nečekané komplikace. Třída Berušek, která cestovala v mikrobusu odjela už předtím do ZOO, obě ostatní třídy zůstaly ve velkém autobusu, který bohužel vypověděl poslušnost a odmítal se rozjet. Museli jsme čekat na náhradní autobus, který nás potom odvezl už přímo domů, protože jsme usoudili, že návštěva v ZOO už by se nám nevyplatila, že bychom si jí patřičně neužili, protože bychom pospíchali zpět do Tlumačova. Aspoň že si zvířátka užily děti z Berušek.
Abychom ostatním dětem vykompenzovali nevydařený konec výletu, rozhodli jsme se pro ně uspořádat náhradní výjezd do ZOO na Lešnou (10.6.2026), aby si mohly vychutnat návštěvu za zvířátky. Snad se nám tento náhradní výlet vydaří.






















