Plaveme jako rybičky

Ve středu 28.3.2018 nás čeká již sedmá plavecká hodina v kroměřížském bazénu. Letošního kurzu plavecké výuky se účastní 25 nejstarších dětí, pokud někdo onemocní, máme v seznamu pár náhradníku z řad mladších dětí, které se společně s námi těší na vodní hrátky. Plavání probíhá vždy každou středu od 10.15 do 11.00 hod. pod dohledem zkušených instruktorů v malém bazéně s nejvyšší hloubkou 0,9 m.

U bazénu je jako v parném létě, teplota vzduchu se pohybuje kolem 32 stupňů, taktéž voda je 30 stupňů teplá.

Co už umíme:

1.hodina – postupné seznamování s vodou + volné hry s pomocí vodních pomůcek – pěnové podložky, pěnová zvířátka, balόnky, gumové puky, aj.
2.hodina – postupné otužování ve vodě, motivované vodní hrátky – zvířátka – napodobování, splývání na pěnových podložkách – na břiše, na zádech, volného – 10 min.
3.hodina – otužování celého těla, skok do vody, následné splývání na břiše s dopomocí instruktorů,
Ponořování části obličeje pod vodu, „bublání“ pusou, volné hry – 10 min.
4.hodina – otužování – ruce, obličej, kopání nohama do vody, plácání rukama, polévání se navzájem vodou z hrníčku ( odstraňování strachu z vody ), lovení barevných míčků do koše, opakování splývání, volné hry.
5.hodina – vodní hrátky, lovení zvířátek z barevné pěnové hmoty, umísťování na velkou pěnovou tabuli u bazénu, „plavání“ na břiše s dopomocí pěnové tyče a instruktorů, volné hry – 10 minut.
6.hodina – hry s vodou – hrníčky, konvičky a jiné nádoby na vodu, ručkování kolem okrajů celého bazénu, motivované cvičení ve vodě, klouzání na skluzavce s dopadem do vody, volné hry s vodními pomůckami.

Plavání se dětem líbí, moc se do něho těší. Velmi rádi pozveme rodiče na předposlední hodinu, kde budou moci předvést, že se vody nebojí a mohou se pochlubit, co se už všechno naučily.Tato hodina by měla proběhnout ve středu 11.4.2018, o přesném termínu Vás budeme ještě informovat.