Spaní v mateřské škole.

Každý rok na konci června připravujeme pro děti spaní v mateřské škole s programem. Loni se tato oblíbená akce kvůli pandemii koronaviru konat nemohla, proto jsme rádi, že letos nám to vyšlo. Spaní v mateřské škole je určeno nejstarším dětem ze třídy Sluníček. Už od rána se do školky trousily naše děti s batůžky, připraveni na tuto akci.
Dopoledne v MŠ proběhlo jako každé jiné. Po obědě si děti chvíli odpočaly a po brzké odpolední svačince jsme se společně vypravili na místní nádraží na vlak do Zlína. V tomto směru jsme měli hned v začátku trochu smůlu, protože vlak měl déle než 10 minut zpoždění a bohužel na nás nepočkal přípoj v Otrokovicích. Situaci jsme bleskově vyřešili tím, že jsme zakoupili skupinovou jízdenku na trolejbus. Museli jsme ale zavolat do multikina do Zlatého jablka , že nedorazíme ve stanoveném čase. Ještě štěstí, že nám zaměstnanci kina vyšli vstříc a počkali, až se dostavíme na místo. Pohádka s názvem „Ledová sezόna – ztracený poklad“ tak mohla s půlhodinovým zpožděním začít. Film byl plný dobrodružství a honby za ztraceným pokladem, který děti s hlavními hrdiny intenzivně prožívaly. Po skončení pohádky jsme se přesunuli do dolních prostor obchodního centra, usadili jsme se u stolů v KFC a smlsli si na křupavých hranolkách. Řádně posilněni a plní energie jsme vyrazili do nedalekého městského parku, kde nás čekalo spoustu zajímavých atrakcí. Děti se vozily na točícím kole, lezly po lanové pyramidě, houpaly se na houpačkách různých velikostí a pořádně se vyřádily. O půl sedmé jsme nasedli do autobusu, který nás dovezl do Tlumačova a odkud jsme měli jenom kousek do naší školky. Po příchodu jsme nezapomněli na řádnou hygienu a potom hurá k lednici, kde nás čekaly krabičky s večeří od maminek. Výběr byl bohatý – řízky s bramborovou kaší, s chlebem, tousty, palačinky, obložené pletýnky aj. Děkujeme maminkám za třešně, popcorn, brambůrky a linecká kolečka, které jsme ochutnali. Řádně posilněni jsme vyhlíželi až se setmí a budeme moci vyrazit s baterkami na vytýčenou trasu Tlumačovem za ztraceným pokladem. Bohužel, všichni víme, jak to dopadlo. Zlověstné hřmění a počínající déšť se změnil v liják a paní učitelky musely operativně změnit trasu za pokladem. Během čtvrt hodiny jsme pro děti připravili v naší dlouhé chodbě překážkovou stezku k pokladu, kde si děti při svitu svých baterek vyzkoušely svoji fyzickou zdatnost (chůze mezi kužely, skluzavky se schůdky, vyhýbání se lišce, psovi, prolézání tunelem, přelézání plastového můstku, chůze mezi dřevěnými stromy, hledání vzkazu jako indicie ke ztracenému pokladu). Poklad byl nakonec ukrytý ve třídě Hvězdiček – nejprve každý hledal svůj poklad – kluci krabičky, děvčata balíček. Vše se odehrávalo jen za svitu baterky. Třídou se ozývalo postupné jásání, když někdo z dětí hledanou věc nalezl. Potom jsme pátrali po pokladu společném, který jsme spojenými silami nakonec v pořádku našli. Obsahoval truhlici s čokoládovými zlaťáky a medaile za zvládnutí akce „Spaní v mateřské škole“. Po večerní hygieně děti zalehly do svých postýlek a než jsme jim stačili popřát dobrou noc, byly už v říši snů. Noc byla klidná, všichni spali až do půl sedmé, kdy se začali jednotlivci probouzet a protahovat. Následovala ranní rozcvička, hygiena a malé ranní občerstvení před řádnou svačinou v MŠ. Zakoupili jsme pro děti balené vánočky, které jim hned po ránu přišly vhod společně s ovocným čajem, který nám připravily paní kuchařky ve školní jídelně. Potom následovalo odměňování dětí za zvládnutí celé akce. Razítka s pochvalou, pamětní list se zlaťáky a k tomu nějaká ta sladká dobrůtka. Spokojení a plní nevšedních zážitků, které ještě postupně doznívaly, jsme zahájili běžný den v mateřské škole. Určitě se všichni těší na své rodiče a věřím tomu, že dnes večer si budou mít o čem povídat.